Senojo Vilniaus Ikonos | Arbatvakaris


Kultūros, istorijos ir meno gerbėjų tarpe Marijos ir Jurgio Šlapelių namą-muziejų išgarsinę unikalūs čia pat, muziejuje, režisierės Eglės Tulevičiūtės sukurti spektakliai – arbatvakariai 2015 m. pakvietė į premjerą! Gražinos Mareckaitės knygos „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“ motyvais parengtas pasirodymas „Senojo Vilniaus ikonos“ nukelė ir leido pajusti XX a. pirmosios pusės Vilniaus gyvenimo dvasią, atskleidžiant to meto asmenybių charakterius

Muziejaus II a. vykstantys arbatvakariai ypatingi dar ir savo erdve. Vos 30 žmonių talpinanti Marijos ir Jurgio Šlapelių svetainė žiūrovus paverčia veiksmo dalyviais. Sumanūs scenografo, aktoriaus ir režisieriaus Kristijono Sipario sprendimai, detalės bei efektai užburia ir įtraukia į vaizduojamojo laikotarpio tikrovę.

Plačiau apie arbatvakarį paskaitykite Julijos Vilkišiūtės-Pukėnienės straipsnyje čia.

Lošė: Eglė Tulevičiūtė, Virginija Kuklytė. Muzikavo: Vilhelma Mončytė (su dainomis), Kristijonas Siparis (su gramofonu). Talkino ir svečius vaišino: Jolanta Paškevičienė, Danguolė Žemaitytė. Įrengė ir režisavo: Eglė Tulevičiūtė. Sceninį vaizdą sutaisė: Kristijonas Siparis. Vaidintojų apdarus parūpino: Jūratė Liudvinavičienė, Danguolė Žemaitytė.

Organizatorius: VšĮ „Meno ekspansija“. Partneris: Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus.

Projektą dalinai parėmė Lietuvos kultūros taryba.